Kde bude stát a jak bude vypadat nový písecký bazén? Vrátí se do hry centrum pro Romy na Portyči? Co bude s budovami a pozemky v areálu bývalých Žižkových kasáren? Na to byve čtvrtek měli dát odpověď písečtí zastupitelé.

Otázkou zůstává, jak moc definitivní ta odpověď bude. Zastupitelé už například v případě bazénu variantu vybrali loni na podzim, kdy neposlechli názor veřejnosti, která chtěla v anketě aqaupark, a rozhodli pro bazén s atrakcemi.

O několik měsíců později budou rozhodovat znovu, ale rada je tentokrát na straně aqaucentra. U této varianty totiž nechala zeštíhlit velké podzemní parkoviště ze 140 na 54 míst, a tím pádem ušetří  čtyřicet milionů korun. Obě varianty tak vyjdou zhruba na necelých dvě stě milionů korun. Ve hře je i varianta, ke které vybízejí výzvou a peticí architekti. Ti chtějí bazén na úplně jiném místě.

„O bazénu se za komunismu rozhodlo nesmyslně a bez jakékoliv diskuse. Dnes stadion památkářům nevadí, což úplně nechápeme. Bazén by na tomto místě být neměl,” řekl za petiční výbor Vladimír Krajíc. Doporučení pro zastupitele zní: vzít petici na vědomí a pokračovat v plánu postavit bazén na současném místě. Varianta stavby na jiném místě by byla podle propočtů města o dvacet procent dražší a stavba by trvala o čtyři roky déle.

Na pořad jednání zastupitelstva se dnes znovu vrací projektový záměr na výstavbu centra sociálních služeb na sídlišti Portyč. Materiál byl již předložen na zasedání v prosinci loňského roku, tehdy jej však starosta Ondřej  Veselý (ČSSD) z jednání stáhl, aniž o něm nechal hlasovat.

Zastupitelé se také znovu vrátí k žádosti Jihočeského kraje  na darování části pozemku v Hradišti, který je v majetku Písku. Pozemek je nutný k plánované rekonstrukci Zátavského mostu.

Píseckým se nelíbí změna původního  projektu. Nový záměr počítá s odstraněním mostních oblouků a vybudováním zcela nového přemostění. Pokud město bude na tomto požadavku trvat, kraj bude požadovat finanční spoluúčast Písku.