Roli Keli v představení Mort Divadelního spolku Prácheňská scéna hrála v sobotu 19. července na Zvíkově Karolína Voráčková z Písku. „Prostředí večerního hradu podtrhovalo mystickou atmosféru hry," říká v rozhovoru.

Proč jste si vybrali pro svá představení zrovna prostory zvíkovského nádvoří?
Náš divadelní spolek hraje v létě na Zvíkově již mnoho let, tradičním představením je hra zvaná Zvíkovský rarášek od Ladislava Stroupežnického, která je stále velmi navštěvovaná a oblíbená, přestože se hraje již řadu let, takže to patří k takové tradici, hrát zrovna tady.

Jak se vám hrálo?
Hrálo se nám moc dobře, prostředí večerního hradu podtrhovalo mystickou atmosféru hry, počasí vyšlo krásně, bylo teplo, takže si nemůžeme na nic stěžovat.

Přišlo se podívat hodně lidí?
Ano, velmi nás potěšilo, kolik lidí se ještě zajímá o kulturu a kolik z nich se rozhodlo strávit sobotní večer na našem představení Mort, a samozřejmě doufáme, že byli spokojení a náš výkon se jim líbil.

Víte o nějaké scéně, která měla u diváku velký úspěch?
Velký úspěch měla třeba vtipná scéna, ve které se Smrť baví na hospodské tancovačce. Je to společný tanec Smrťě a lidí, co zrovna do hospody přišli. Právě u této scény se lidé hodně smáli.

Byla to vaše poslední hra, nebo vás čekají ještě nějaká představení?
Naše poslední hra to určitě nebyla. Ty, kteří by měli zájem ji vidět, srdečně zveme na další představení, které bude 8. a 9. srpna večer, od 20.30 hodin, opět na zvíkovském nádvoří. Hrajeme však i jiné hry, například Tajemný hrad v Karpatech a další. Pro více informací můžou lidé sledovat náš facebook Divadelní spolek Prácheňská scéna v Písku či plakáty, kde zjistí, kdy se co hraje. Budeme se na všechny moc těšit.

Kateřina Hudáková