Neobvyklého tuláka viděli řidiči v úterý ráno na silnici nedaleko Jickovic ve směru na Kostelec nad Vltavou. Bylo jím mokré sele divočáka, které se nejspíš ztratilo své rodině. Zmateně pobíhalo po silnici a kolem ní. Z aut a z nevěřícně zírajících řidičů si nic moc nedělalo. „Z neděle na pondělí tu byla velká bouřka, při které se asi prasátko ztratilo mámě. Může mu být tak dva až tři měsíce, je maličké, ale už přebarvené. Už žere všechno, tak se o sebe samo postará,“ uvedl místopředseda OMS Písek a předseda mysliveckého spolku Borek – Kučeř Josef Kloboučník. Prasátko viděl dopoledne u silnice také. 

Podle vzhledu je zdravé. „Bylo vidět, že je zdravé, snažilo se odběhnout. Je docela ostražité. Nic mu není. Bachyně mívá tři až čtyři selátka. Zřejmě s nimi přebíhala silnici a jedno se ztratilo. Ale už se samo uživí. Kdybych viděl, že mu něco je, volal bych hospodáře,“ dodal Josef Kloboučník. Myslivci také zkontrolovali křižovatku ve směru ke Kučeři, jestli nějaké auto bachyni nesrazilo, ale nenašli nic.

„Bachyně se pravidelně vrací na stejná místa, dělá vždy kruh, proto věřím, že se najdou. Mámu a společenství selátko potřebuje, protože se od nich učí,“ připomněl Josef Kloboučník s tím, že prase je jedno z nejchytřejších zvířat.

Zatoulané selátko mu nahlásil i soused z Jickovic. Naposledy ho viděl, jak míří k Jickovicím, kde vlezlo do pole.