Chce vybudovat přístavbu ke stávajícímu objektu za účelem rozšíření na devítiletou školu. „Kapacitu, která je v současné době 75 žáků, bychom tím navýšili na 180 dětí," podotkl ředitel Richard Váňa s tím, že momentálně má škola 51 žáků.

Škola chce na přístavbu požádat o dotaci z Evropské unie, což ale není možné bez potřebných pozemků. Ty jim zastupitelé schválili prodat, ale tím ještě škola nemá vyhráno. Musí požádat o změnu územního plánu (ÚP). „Dostane se na ni nejdřív za dva tři roky, protože v první změně zahrnuta není a druhá dřív nebude," upozornil zastupitel pověřený dohledem nad ÚP Karel Vodička (KSČM).

Podle ředitele školy určitě nechtějí stavět hned, ale do ledna příštího roku by rádi podali žádost o dotaci. „Musíme vstoupit do územního řízení a uvidíme, zda se nám to podaří stihnout," zmínil Richard Váňa. Rozšíření plánují do roku 2020.

Jako negativní stránku záměru zmínili zastupitelé úbytek parkovacích míst. Přístavba by totiž vyrostla na stávajícím parkovišti, které škola postavila na pozemku města za dva miliony korun. „V případě, že pod lesnickou školou postavíme bazén, od kterého sem povede podchod, budou se parkovací místa hodit," uvedl zastupitel Miroslav Krejča (Písecký patrioti).

„Jsem příznivcem rozšíření této školy, protože nabízí určitý alternativní pohled na výchovu dětí. Na druhou stranu je třeba zvážit okolnosti s tím související jako právě parkování," poznamenal místostarosta Josef Knot (TOP 09).

Vedoucí odboru dopravy MÚ Písek Michal Kovařík potvrdil, že současný deficit parkovacích míst v této lokalitě je asi 400 míst.