Na redakci Píseckého deníku se obrátila Michaela Popelková z Protivína. Bojí se zrušení protivínské pobočky úřadu práce. „Pro mnoho lidí bude cestování do Písku komplikované a nepříjemné. Do Protivína jezdí i lidé z okolních obcí,“ postěžovala si s tím, že by se pobočka měla zachovat.

Je pravda, že se jedná o zrušení pobočky, nicméně zatím není nic rozhodnuto. „Úřad práce přišel na základě pokynů z vedení s tím, že pokud chceme pobočku zachovat, měli bychom jim poskytnout prostory zdarma. To jsme odmítli,“ vysvětlil starosta Protivína Jaromír Hlaváč s tím, že město na vlastní náklady předělalo kanceláře úřadu práce podle jejich požadavků a úřad nyní splácí nábytek formou nájemného. „Nenecháme se tlačit ke zdi, nicméně jei v zájmu města snažit se najít řešení přijatelné pro všechny,“ doplnil starosta.

Rozhodnout by se mělo během tohoto týdne.

To, že v Protivíně ještě není rozhodnuto, potvrdilai mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková. „Důvodem změn je to, že Úřad práce musí přijmout určitá opatření v návaznosti na schválený rozpočet na příští rok, protože v resortu práce a sociálních věcí bude méně prostředků na věcné výdaje,“ vysvětlila Kateřina Beránková. Případná omezení provozu či výjimečné zrušení poboček se budou podle ní týkat malých pracovišť, kde působí maximálně tři zaměstnanci úřadu práce. To se týká i pracovišť v Miroticích a Mirovicích.

Mirotičtí radní se podle starostky Martiny Mikšíčkové dohodli už před časem, že prostor nechají úřadu práce na radnici k dispozici bezúplatně. „Je to služba, kterou využívají také staří lidé a matky s dětmi,“ uvedla starostka Mirotic Martina Mikšíčková. Dodala, že autobusové spojení do Písku je špatné a někteří lidé ani nemají auto. Stejný problém se týká lidí v Mirovicích. Tam jednali podle starosty Josefa Vejšického s ředitelem písecké pobočky úřadu práce Jiřím Brožákem ve středu. „Domluvili jsme se, že jim vyjdeme vstříc. Místo dvou místností tu budou mít jen jednu a nájem a energie budou platit úměrně tomu, jak je budou využívat. Zatím se uvažuje, že tu bude otevřeno jen jeden až dva dny v týdnu,“ vysvětlil Josef Vejšický. Dojíždět tam bude pracovnice z Písku stejně jako do Mirotic.