Tříkráloví koledníci navštěvují například obyvatele v Kájově, ve Větřní, v Besednici, Benešově nad Černou, v Brloze a Rojšíně, Kaplici nebo v Malontech a jinde.

Jako třeba v Dolním Třeboníně, kde vesnici obcházejí dvě skupiny tříkrálových koledníků. Dolní část si vzali za svou králové osmiletí Jiří Viplinger, Kubík Kvapil a desetiletý Ondra Mrázek. Doprovázeli je Michaela a Magdalena Viplingerovy a Ondřej Šimeček, který se díky své výšce osvědčil při psaní iniciál tří králů na vysoká futra dveří. "Tříkrálové sbírky se účastním už několik let," řekla Michaela Viplingerová. "Od té doby, co jsem spolu s Majdou dělala jednoho z králů a teď už chodíme jako doprovod." Zkušenosti mají příjemné, lidé je vítají s úsměvem.

Tříkráloví koledníci v pátek odpoledne vyrazili do ulic Tábora.
OBRAZEM: Tříkráloví koledníci vyrazili do ulic Tábora

K dispozici jsou porůznu v regionu většinou v obchodech také zapečetěné statické pokladničky pro příspěvky. Přispět na dobrou věc je rovněž možné on-line na www.trikralovasbirka.cz.

V loňském roce, kdy koledníčci nemohli vyrazit do ulic, se podařilo vybrat na jihu České republiky dohromady přes 3,7 milionu korun. Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a jinak sociálně potřebným lidem, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Letošní ročník umožňuje návrat k tradiční koledě v ulicích, stále ale zůstává možnost přispět v online prostředí.

V Čížové v sobotu odpoledne soutěžili v hodu vánočním stromkem.
V Čížové soutěžili v hodu vánočním stromkem. Letos již podvanácté