Překvapení neskrýval Václav Blažek, když se dozvěděl, že místní referendum o přesunutí aquaparku v Písku by se mohlo konat až 19. ledna.

„Na schůzce s úředníky jsme se dohodli, že se bude konat v termínu prvního kola prezidentské volby. Jiný termín by znamenal výrazně nižší účast. Máme pocit, že zastupitelé už jsou předem domluveni, že schválí právě termín 19. ledna," říká Václav Blažek, který je v přípravném výboru referenda.

Aby bylo referendum platné, musí k němu přijít přes šest tisíc lidí.

Podle mluvčího města ale nemusí mít obavu. „Varianty jsou v návrhu zpracovány pro případ, že by se na ně někdo ze zastupitelů ptal. Podle mých informací  ale zastupitelé podpoří variantu, kterou jsme dohodli na schůzce s přípravným výborem, tedy v termínu prvního kola prezidentské volby. Jiná varianta snad ani z právního hlediska nepřichází v úvahu," řekl mluvčí města Roman Ondřich.

Václav Blažek se určitě na čtvrteční jednání zastupitelů, které začíná ve 13 hodin, chystá. „Budu chtít vystoupit a doufám, že diskuze nebude jen divadlo pro přítomné," podotkl Václav Blažek.

Petici za referendum podepsalo 3388 lidí. Přáli si přesunutí stavby aquaparku za 200 milionů korun ze současného místa pod hradbami jinam.


Návrhy termínů

a) v době prvního kola přímé volby prezidenta
b) ve dnech 11. a 12. ledna, kdy se koná první kolo přímé volby prezidenta
c) dne 19. ledna do 8 do 18 hodin