Provozovatel zlatnictví na Husově náměstí v Milevsku poslal městu novou výpověď k poslednímu prosinci letošního roku. Důvody jsou finanční.

„Zatím jsme nový záměr nevyhlásili, je to nová věc. Nechceme soutěž vyhlašovat způsobem: kdo dá nejvíc, vyhraje. Máme totiž pocit, že město by se mělo do jisté míry pokoušet ovlivňovat obsazení, abychom za určitých okolností dali přednost třeba provozům a prodejnám, které nemáme," vysvětlil místostarosta Martin Třeštík.

Pro Milevsko výpověď z nájmu znamená problémy. Prostory tak nějakou dobu budou prázdné a město za ně nebude dostávat nájem. Milevsko  nový záměr vyhlásí, až převezme prostory.

Město nemůže využít výsledky posledního záměru. Ten radní zrušili poté, co provozovatel stáhl svoji výpověď. „Výběrové řízení musíme vyhlásit znova," podotkl místostarosta Martin Třeštík a doplnil, že hlavním kritériem zrušené soutěže byla cena, ale nyní chtějí naformulovat podmínky pronájmu. „Myslíme si, že si střed města zaslouží jiná kritéria než jenom cenu, abychom se nedopracovali k tomu, že tu nebudeme mít nic jiného než jeden typ obchodů," dodal Martin Třeštík.

Milevským tedy hrozí, že přijdou o služby zlatníky. „Zlatnictví je pro lidi zajímavé, není to typický sortiment. Obyvatelé tak budou muset dojíždět jinam," řekl tajemník úřadu František Troják.Ve městě tedy jako jediný obchod, kde prodávají zlato, zřejmě zůstane prodejna v Riegrově ulici.