Sportovci a sportovní veřejnost se opět po roce sešli na plese pořádaném Píseckým deníkem, Českou unií Sportu Písek a Centrem kultury města Písek za přispění hlavních sponzorů Wittmann Battenfeld, Algortit Czech, Kočí a Heyco, během kterého se tradičně hodnotily výkony a výsledky za uplynulý rok.

Žezlo pro nejlepšího sportovce roku 2019 si od předchozího krále Petra Šlechty převzala házenkářka Hana Kvášová, která je ústřední postavou týmu Sokolek, jež po úspěšné záchraně nejvyšší soutěže s nástupem do nové sezony překvapil bojem o přední příčky tabulky MOL ligy. Hana Kvášová navíc patří k nejlepším střelkyním soutěže.

Na druhém místě skončil profesionální hasič Michal Brousil, který je individuálním mistrem Evropy v disciplíně TFA o nejtvrdšího hasiče. Třetí stupínek patří Petru Šlechtovi. Basketbalista píseckých Sršňů dál střelecky exceluje v 1. lize.

Týmovou kategorii ovládli písečtí basketbaloví kadeti U17, kteří vybojovali republikový titul. Druzí byli tentokrát díky podzimní pouti Českou fotbalovou ligou fotbalisté A-týmu FC Písek. Pro bronz si došly házenkářky Sokola ročníku 2004. Ty se v roce 2019 blýskly stříbrnou republikovou medailí a druhým místem na mezinárodním turnaji Prague Handball Cup.

Mezi juniory do 19 let vystoupal na nejvyšší stupínek několikanásobný lyžařský mistr republiky ze Skiklubu Písek Štěpán Kroupa. Na bedně ho doplnili druhý karatista z SKP karate Písek Dominik Smola a třetí plavec Kristián Svoboda z domácího plaveckého klubu.

V kategorii dětí si pro pomyslné zlato došel karatistický sběratel mezinárodních úspěchů Jakub Žlábek, následoval ho basketbalový talent Sršňů Josef Svoboda a začínající chyšecký atlet Kevin Tokár, v němž objevil trenér Josef Fuka nadání především na vrhačské disciplíny.

Hvězdou čtenářů Píseckého deníku se stala házenkářka Sokola Písek týmu starších žaček Nela Nosková, nejoblíbenějším klubem je SKP karate Písek a za svou oddanost sportu převzal cenu pro sportovní osobnost pan Václav Profant.

Hosté si během příjemného večera užili i vystoupení Tanečního klubu Torra Písek, cyklistů z klubu Biketime Bulls Písek a členů SKP karate Písek. K poslechu a tanci pak zahrála kapela Elizabeth.

Děkujeme sponzorům plesu!
Wittmann Battenfeld
Algorit Czech
Kočí a.s.
Heyco Werk ČR
ACE Sport
Harmony Wellness Club
Sportcentrum Písek
ČSAD Autobusy
M&C boutique
Siko Čimelice
Gastro & Services
Autoškola Jarmila Hoštičková
Fiat Písek
CA Travel Písek
Zahradnictví Písek
Cyklošvec Písek
Holidays
Vinotéka Víno Hruška Písek
Sladovna Písek
Restaurace Ostrov Písek
Restaurace Kozlovna U Plechandy Písek
Pivovar Čížová
Top Sun – solární studio