Tragické důsledky tropických dnů bez deště trápí zemědělce na Písecku. „Minulou sobotu shořelo v Čížové kolem třiceti hektarů ječmene. Byl to nejničivější z požárů, protože oheň roznesl vítr," uvedl ředitel Okresní agrární komory (OAK) v Písku Václav Varous. Na Písecku už podle jeho slov hořelo strniště nebo obilí na polích sedmi podniků.

Nedostatek vody ohrožuje úrodu. „Bude málo krmení, druhé senoseče uschly a kukuřice na mělčích půdách je nižší o třetinu a začíná kvést, takže už moc nenaroste, i kdyby přišly deště," řekl Václav Varous.

Dodal, že včera spadly místy tři milimetry srážek, ale bylo by třeba dvaceti milimetrů. Dobře hodnotí jen sklizeň ozimého ječmene, který nedostatkem vláhy netrpěl. Už je sklizený a jeho výnos je průměrně kolem 5,2 tuny na hektar, což je srovnatelné s loňským rokem, kdy byl výnos 5,5 tuny na hektar. Zasychají i brambory, kterých se v okrese pěstuje méně. V posledních dnech začala sklizeň řepky a pšenice.

Zatím je sklizeno kolem dvaceti procent ploch. „Pšenice a řepka dosychají, zrna nejsou dozrálá. Je už jasné, že výnos bude nižší. Nejhorší výnosy budou z lehkých půd v jižních polohách. Ozimé ječmeny tomu utekly, ale nejvíc poškozené budou kukuřice," vysvětlil předseda OAK a zároveň předseda Zemědělského družstva Bernartice Pavel Novotný. Suchem jsou výrazně postižené louky. Tráva přestala růst.
Sucho se nepříjemně podepsalo na množství letošní úrody. Jaká bude její kvalita, se ukáže až po sklizních. „Nejvíc bude poškozená kukuřice, protože spodní patra listů jsou zaschlá, takže vegetační plocha je menší. Začínají už kvést, a přitom jim chybí 60 centimetrů do obvyklého vzrůstu. U ní je kvalita ohrožená," konstatoval předseda Okresní agrární komory (OAK) a zároveň předseda Zemědělského družstva Bernartice Pavel Novotný.

V současné době všem ale nejvíce starostí dělají žně, při kterých hrozí požáry. „Všichni musí být hodně opatrní, protože obilí je nízké, musí se dát lišta kombajnu hodně nízko. Stačí škrtnout o kámen, vylétne jiskra a je problém," vysvětlil ředitel OAK v Písku Václav Varous. Na kombajnech mívají dva až tři hasičské přístroje, v blízkosti traktor s pluhem, aby se dala případná dráha ohně přerušit. A cisternová auta s vodou. „Teploty do třiceti stupňů by nám stačily, ideální by byly kolem dvaceti pěti. Obsluha strojů je hodně náročná. Kuřáci si nemůžou ani zakouřit. Je to náročné a únavné, začínají v deset dopoledne a končí v deset večer," dodal Václav Varous.

Podle Pavla Novotného se snaží v jejich podniku najít všechny cesty k tomu, aby zajistili bezpečné pracovní podmínky. „Snažíme se, aby měli zaměstnanci všude dostatek nealkoholických nápojů. Pracují na strojích s klimatizací. Neustále jim připomínáme, aby byli opatrní a dohlížíme na to, aby byli vybavení hasičskou technikou," doplnil Pavel Novotný.

Nezapomínají ani na hospodářská zvířata. Pustili jim ventilátory, aby docházelo k cirkulaci vzduchu. Počítají s tím, že je to bude stát hodně peněz za energie.