O cenách parcel už zastupitelé rozhodli

Vlastec – Zájemci o výstavbu domů mají ve Vlastci zelenou. Zastupitelé na posledním jednání schválili ceny za stavební parcely. Při variantě A je cena 120 korun za metr čtvereční, u varianty B je to 200 korun za metr čtvereční – u parcel o výměře 2904 metrů čtverečních a 3273 metrů čtverečních je to 140 korun za metr čtvereční. Jedná se o největší parcely z této varianty blíže k železniční trati. Varianta C je za 210 korun za metr čtvereční. „Všechny tyto varianty můžeme ukázat zájemcům na obecním úřadě v úředních hodinách. Jsme také připraveni vyslechnout i názor případných zájemců," doplnila starostka Jana Pišingerová, která je ochotná také zodpovědět případné dotazy.


Obec koupila starý dům uprostřed vsi

Orlík nad Vltavou – Orličtí zastupitelé schválili nákup domu v centru obce. Vedení obce jej následně koupilo. „Jedná se o staré stavení, které bylo draženo v exekuční dražbě. Byla to spíš tak trochu záchranná akce, protože nám bylo líto hezké budovy ve středu obce a na pěkném místě. Také chceme mít kontrolu nad záměrem užívání domu, protože chceme, aby byl v obci pořádek a klid," uvedl starosta Jan Mára. Za dům zaplatili 400 tisíc korun. Tedy částku, kterou zastupitelé předem schválili. O tom, jak nejlépe dům využije obec do budoucna, budou ještě zastupitelé jednat.


Zastupitelé zjišťují, zda budou mít lidé zájem o kompostéry

Mirotice – Mirotičtí zastupitelé diskutovali o tom, zda pořídit pro obyvatele kompostéry, které by mohlo město zajistit prostřednictvím svazku obcí, který by na ně mohl získat dotaci. „Vybírat je možné ze tří typů kompostérů. Podmínkou však je, že je musí lidé používat pět let," uvedla starostka Martina Mikšíčková. V současné době vedení města zjišťuje, kdo by měl o pořízení kompostéru na zahradu zájem.