Zdraží město Milevsko nájem za nebytové prostory a za pozemky o inflaci za rok 2013? Ta loni činila 3,3 procenta.

Městu by zdražení nájmu o inflaci přineslo podle místostarosty Martina Třeštíka téměř dvě stě tisíc korun ročně. Radní ale zatím o navýšení nájmu nerozhodli.  „Bod jsme odložili s tím, že chceme mít k dispozici větší rozpitvání problému. Co by to přinášelo či nepřinášelo," konstatoval starosta Zdeněk Herout.

Místostarosta Martin Třeštík upřesnil, že se úvaha  týkala problému, který v nejhorším případě vede k tomu, že zůstanou nabízené městské prostory nevyužité. „Čím dál častěji  řešíme odchody nájemců a jejich žádosti o snížení nájmu. Takže jsme se v diskuzi zabývali tím, jestli je takový plošný krok šťastný," vysvětlil Martin Třeštík.

Starosta Herout to přirovnal ke zvýšení DPH o jeden procentní bod. „Zda bychom potom vůbec tolik peněz vybrali, zda by nám živnostníci, kteří od nás mají prostory pronajaté, nedali výpověď," uvažoval starosta Herout, co by mohlo zvýšení nájmu přinést.

Jak doplnil, ve smlouvách s nájemníky  je  inflační doložka zakotvena.

Město Milevsko  má celkově necelých sedm desítek nebytových prostor určených k pronájmu. Radním se během loňského roku přihlásilo několik obchodníků, kteří žádali o snížení nájmu. Město vyhovělo jako jediné firmě Domita z Tábora, která  v centru Milevska provozuje obchod s potravinami. Upravený nájem je platný na jeden rok.

Naopak radní nepodpořili  žádost o snížení nájmu zlatníka z Husova náměstí.