Zdravotní středisko v Čimelicích se v poslední době proměňuje nejen do lepší podoby, ale především se tu vylepšuje komfort pro pacienty.

Objekt je ze sedmdesátých let. Ordinují tu především praktický lékař a zubař, alei gynekolog a dětský lékař. Pacienti za nimi museli dosud do patra po schodech.

V pátek 22. listopadu byl náměstkem hejtmanky Jihočeského kraje Pavlem Hrochem a starostou obce Vladimírem Pánkem oficiálně zahájený provoz výtahu a bezbariérového vstupu do budovy. Podle Vladimíra Pánka se tu stali paradoxní případ, kdy došel pacient s infarktem k lékaři po schodech a pak ho odtud vezla záchranka do nemocnice. „Jsme rádi, že jsme mohli díky dotaci od Jihočeského kraje udělat potřebné stavební úpravy a přistavět výtah,“ dodal Vladimír Pánek. Práce byly zahájenév červnu a dokončené v nedávných dnech.

Kolik to stálo

Stavební úpravy a přístavba výtahu pro zajištění bezbariérového přístupu do zdravotního střediska v Čimelicích stály celkem 1,75 milionu korun, dotace od Jihočeského kraje z programu Rozvoj hospodářsky slabých oblastí Jihočeského kraje činila 850 tisíc korun.

Proměna zdravotního střediska v Čimelicích ale ještě nekončí. „V současné době pokračují práce na zateplení budovy včetně výměny všech oken a vchodových dveří,“ uvedl starosta Vladimír Pánek. Dodal, že budou udělány také rozvody plynu a nová kotelna. Zastupitelé vybrali firmu, která práce udělá za téměř 4,6 milionu korun bez DPH. Obci to pomůže zaplatit dotace ve výši 2,09 milionu korun.