„V současné době je vítěznou firmou podán návrh smlouvy mezi objednatelem a zhotovitelem, který zatím není odsouhlasený," uvedl David Hlaváč, investiční referent jihočeského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Ředitel ŘSD Miloslav Ouředník tvrdil, že smlouva je před podpisem už před více než měsíci. „Příští týden má vítězná firma dodat harmonogram prací, podle kterého usoudíme, zda s rekonstrukcí začneme ještě letos, nebo až příští rok," řekl tehdy. Do dnešního dne se však nic nezměnilo, a tak je termín opravy mostu stále nejistý.

„Já jen doufám, že nám termín neoznámí čtrnáct dní před zahájením stavby, i když bych se ani nedivil," konstatoval starosta Orlíku nad Vltavou Jiří Štrajt, který je 
v případě jednání ŘSD značně skeptický. „Nemáme od firmy absolutně žádné informace. Obcí už se šíří fámy, že se most přes léto zavře, ale to jsou jen řeči. Všichni už to s napětím očekávají, ale myslím, že budeme čekat dál jako posledních pár let. Už opravdu nemám slov," řekl starosta.

Upozornil na fakt, že rekonstrukce Žďákovského mostu se dotkne velkého počtu lidí. „Most opravu potřebuje, to je bez diskuse. Myslím, že čím déle se bude vyčkávat, tím hůř. Už se ale těším, až to bude všechno za námi," dodal.

Rekonstrukci mostu v loňském roce zdrželo odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení. Nyní dal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže za pravdu ŘSD a potvrdil tak správnost výběrového řízení. Oprava Žďákovského mostu by měla od zahájení stavebních prací trvat 28 měsíců.