„Koncem loňského roku jsme dostali z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) informaci, že by se ve druhém čtvrtletí roku 2013 měl začít most opravovat. Žádnou jinou zprávu zatím nemám," konstatoval starosta Orlíku nad Vltavou Jiří Štrajt.

Zároveň si postěžoval na komunikaci s ŘSD. „Doufám, že letos to bude lepší než loni, protože to byla katastrofa. Já jsem například zjišťoval informace přes novináře," doplnil starosta.

Ač by za několik týdnů měla rekonstrukce začít, zatím to tak příliš nevypadá. „Ještě není ukončené výběrové řízení. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nyní rozhoduje o jeho průběhu," zodpověděla dotaz na termín opravy tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Starosta Čimelic Vladimír Pánek nevidí rekonstrukci Žďákovského mostu v letošním roce moc reálně. „Podle mě letos nezačnou," zmínil. Právě Čimelice by měly být na objízdné trase, až bude most uzavřený. Zvýšené dopravy se místní pochopitelně obávají.
Důvodem odsunutého termínu rekonstrukce z loňského roku na letošní jaro bylo nedostatečné splnění podmínek výběrového řízení ze strany vítězné firmy.

Pro kamiony je Žďákovský most uzavřen téměř tři roky. Až začne rekonstrukce, uzavře se na půl roku i pro osobní automobily a pěší. Oprava potrvá tři roky.