Písek -  Dvě stě milionů korun měl stát aquapark. Dřív než za něj Písečtí utratí jedinou korunu, budou muset sáhnout hluboko do kasy, aby jim na hlavu nespadl současný bazén. Ten totiž na základě výsledku místního referenda musejí udržet v provozu, dokud nebude stát nový aquapark. A vyjde je to pěkně draho: čtyři miliony korun bude stát jen provoz do konce roku, 0,9 milionu korun půjde na přípravu oprav a až 34,4 milionu korun na opravy. To je téměř pětina rozpočtu nového aquaparku.

Jde o náklady, se kterými město nepočítalo, což potvrdil i místostarosta Vojtěch Bubník. „V rozpočtu na to peníze nejsou. Až budeme mít varianty oprav, uděláme změnu rozpočtu," řekl Bubník.

Zastupitelé musí v únoru rozhodnout, jak velkou opravu si bazén zaslouží. „Město by se mělo okamžitě pustit do oprav, a to zejména venkovního bazénu tak, aby se stihla letní sezona," říkal už před referendem jeden z jeho iniciátorů Zdeněk Kudrlička. „Po pěti letech neúdržby je bazén v ostudném stavu," přisadil si zastupitel Miroslav Krejča.

Oprava venkovních bazénů vyjde na 13 milionů korun. „Můžeme je zprovoznit v současném stavu a čekat na havárii. Bude dál zatékat do konstrukce. Nebo můžeme bazény, ochozy a technologii opravit, což bude stát třináct milionů korun," uvedl Josef Hrádek, ředitel Městských služeb Písek, které bazén provozují a vypracovaly varianty oprav.

Miliony do bazénu

3,9 milionu letošní ztráta

0,9 milionu projektová dokumentace a příprava oprav

2,1 milionu zachování provozu, nutné ihned

6,2 milionu opravy, aby bazén sloužil alespoň pět let

13 milionů prodloužení provozu na 5 10 let

13 milionů zprovoznění venkovních bazénů