Během jízdy navíc hrubě porušoval dopravní předpisy a neřešil červenou na semaforech ani jednosměrky.

„Hlídka strážníků ujíždějící vozidlo začala pronásledovat a snažila se jej zastavit. Řidič ujíždějícího vozidla i nadále nereagoval na výzvy k zastavení a svou zběsilou jízdu ukončil až nárazem do lampy veřejného osvětlení u železniční zastávky Písek – Jih. Vozidlo se poté převrátilo na bok,“ uvedl vedoucí prevence kriminality píseckých strážníků a technik Miloš Ťupa. Řidič se ani po nehodě nevzdal a pokusil se z místa utéct. Strážníci ho ale doběhli a zajistili.

„Jednalo se o muže ze Strakonic, se kterým ve vozidle cestovala i jedna osoba. Šlo o ženu z Českého Krumlova, kterou musela hlídka z vozidla vyprostit,“ upřesnil Miloš Ťupa a dodal, že spolucestující se při nehodě zranila. Na místo proto musela vyjet také sanitka zdravotnické záchranné služby, která ženu převezla do písecké nemocnice k ošetření. Muž vyvázl z nehody bez zranění. Strážníci záhy zjistili, proč před nimi muž tak zběsile ujížděl. „Po provedených nezbytných úkonech vyšlo najevo, že nevlastní řidičský průkaz, je pod vlivem alkoholu a jiné omamné látky a registrační značka vozidla je registrovaná na jiné vozidlo,“ popsal Miloš Ťupa.

Pro podezření ze spáchání trestného činu dorazila k nehodě hlídka Policie ČR, která si celou událost převzala k dořešení.

Auto skončilo po zběsilé honičce na boku.Auto skončilo po zběsilé honičce na boku.Zdroj: MP Písek