„Žádáme jen o dotaci z Programu obnovy venkova na opravu třísetmetrové části kanalizace. Bude to stát zhruba čtyři sta tisíc korun. Loni jsme dali dost peněz za opravu silnice a vybudování dětského hřiště. Letos se snažíme peníze našetřit," vysvětlila zbelítovská starostka Markéta Honzíková a dodala, že prioritní nyní bude příprava parcel. „Už jsme získali územní souhlas a musíme udělat projekt, abychom věděli, kolik nás to bude stát," řekla Markéta Honzíková.

Samotné zasíťování by bylo záležitostí dalšího roku. „Připravíme šest parcel, čtyři budou větší a dvě menší," připomněla starostka a dodala, že  by je měli zájemcům nabízet příští rok. Cenu za metr čtvereční ještě zastupitelé pochopitelně neschvalovali, ale už o ní diskutovali. „Bavili jsme se o ceně do pěti set korun za metr čtvereční. Jsme kousek od Milevska, autobusové spojení je tu dobré, je tady školka," poznamenala starostka. „Říkám si, že cenu můžeme snížit vždycky," dodala.

V milevském regionu obec Bernartice prodává parcely za minimálně 400 korun za metr čtvereční a například Sepekov nově za 490 korun.