Celá demonstrace se navíc místo původně avizovaných témat týkala především kritiky vlády, války na Ukrajině a došlo i na téma covidu a očkování.

„Svět už se obrací v lepší dobu. Jenom to musíme ještě chvíli vydržet, protože dneska tady, bohužel, zažíváme takovou novodobou heydrichiádu a bohužel, i novodobý Protektorát. Ale vydržte, všechno dobře dopadne,“ hlásal na takřka prázdném náměstí TGM Marek Adam.

Učitel soběslavského gymnázia schvaluje útok Ruska na Ukrajinu.
Učitel gymnázia schvaluje invazi Ruska: Až lidé prozřou, tak z toho zešílí, říká

Středoškolský učitel dějepisu soběslavského gymnázia a zároveň místopředseda Aliance národních sil Marek Adam dlouhodobě hlásá proruské názory. „Odmítám spojení, že Rusko na Ukrajině provádí agresi. Rusko se snaží osvobodit oběti genocidy, která tam trvá osm let,“ zněl jeden z jeho nejznámějších výroků na demonstraci na letenské pláni loni v dubnu, kvůli kterému byl vyšetřován policií pro podezření z trestného činu.

„Já mám Ukrajinu rád, tu nefašistickou Ukrajinu,“ uvedl Adam v sobotu na náměstí TGM.

Zdroj: Deník/Jiří Dintar

Během demonstrace došlo i k výměně názorů mezi Markem Adamem a táborským místostarostou Radoslavem Kacerovským. Adam ho nařkl, že má na tričku fašistický symbol, jak označil státní znak Ukrajiny zvaný Trojzub, symbolizující sokola v letu střemhlav. „Je to fašistický symbol, symbol teroru,“ křičel Marek Adam na místostarostu.

„Já si hrozně vážím toho, že je mi věnována taková pozornost. Je vidět, že už jste hodně v úzkých. Názory máme všichni různé, ale vy jako učitel dějepisu byste měl okamžitě složit funkci, protože vůbec nemáte přehled o tom, co se děje,“ odpověděl Kacerovský Adamovi.

Předchozí táborská demonstrace skončila pro organizátory fiaskem, dorazilo na ni pouhých deset lidí.
Krádež fotky. Svolavatelé demonstrace si s autorskými právy hlavu nelámali

„Vy mě tady kádrovat nebudete!“ opět křičel středoškolský učitel. „To určitě ne. Já jsem rád, že se spolu také bavíme, i když některým z nás dneska ujíždějí nervy, že pane Adame?“ podotkl místostarosta.

Mezi řečníky vystoupil také známý antivaxer Jakub Netík. I na táborském náměstí se tématu očkování dotkl. „Po očkování zemřelo přes 35 tisíc lidí. Je to nepopíratelná informace, je to pravda,“ tvrdil.

Protivládní demonstrace na náměstí TGM skončila naprostým fiaskem. Dorazilo na ni pouhých deset lidí.
Západ je dekadentní s duchem satanismu, hřímal řečník na poloprázdném náměstí

Demonstraci předcházel incident s užitím fotografie bez vědomí a následně i proti vůli držitelů autorských práv. Jan Žižka na koni se zdviženým palcátem a v pozadí město Tábor. Právě tato fotka se totiž zalíbila svolavatelům protivládní demonstrace a použili ji na svůj plakát.

„Společnost Toulava a Zdeněk Prchlík se ohrazují proti zneužití fotografie města Tábor s Janem Žižkou. Autorem fotografie je pan Zdeněk Prchlík. Fotografie vznikla pro propagaci města Tábor v rámci projektu Husitským krajem v roce 2019 podpořeným Městem Tábor ve spolupráci s Housovým mlýnem a Husitským muzeem. Fotografie byla dnes použita na plakáty k soukromé politické akci. Plakáty najdete toho času ve městě Tábor. Toulava ani pan Prchlík nemají s akcí nic společného a žádají organizátory, ať plakáty s fotografií okamžitě stáhnou,“ uvedla zhruba dva týdny před konáním demonstrace Toulava na svém profilu na sociální síti.

Demonstrace extremistů „za mír“. Táboráci však dorazili podpořit demokracii a obranu Ukrajiny proti agresivnímu útoku Ruska.
Demonstrace extremistů „za mír“. Táboráci však dorazili podpořit demokracii

Podle vyjádření užšího vedení společnosti nechtějí být s aktivitami svolavatelů demonstrace nijak spojováni.

Svolavatel demonstrace Jiří Machač si však z vyjádření Toulavy příliš hlavu nedělal, plakát s fotografií i proti vůli držitelů autorských práv šířil následující dva týdny na sociální síti dál.