Město by ale podle výsledků loňského referenda mělo dělat vše pro to, aby bazén zůstal otevřený. Zastupitelé budou variantu opravy vybírat ve čtvrtek. Písecký deník zastupitele oslovil s otázkou, kterou variantu podpoří, a přinese náhled do jejich rozhodování už v úterním vydání. Vyjádřit se a hlasovat o variantách mohou i čtenáři na www.pisecky.denik.cz.

Už nyní je jasné, že hlasování bude těsné a existuje velká šance, že zastupitelé přijdou ještě s jiným řešením. Navíc se před zasedáním ještě mohou podívat do útrob stadionu na vlastní oči. „Názor na jednu z variant si potřebuji potvrdit prohlídkou bazénu," podotkl zastupitel a radní Václav Gavlasz. Počkat s názorem až po prohlídce a výkladu jednatele Josefa Hrádka chtějí i další zastupitelé.

1) Vnitřní bazény opravit v létě 2014, venkovní na podzim 2014. Zavření bazénu na několik měsíců letos v létě.
2) Venkovní bazén opravit v zimě 2015 a vnitřní v létě 2015. Uzavření vnitřního bazénu za provozu venkovního.
3) Letos opravit vnitřní bazén, příští rok venkovní. Zavření bazénu na několik měsíců letos v létě.
4) Zastupitelé zvolí jiné zadání.


„Pro Městské služby Písek, jako provozovatele bazénu, je prioritou oprava vnitřního bazénu. Chtěli jsme v zimě opravit venkovní a v létě vnitřní, to už se letos i kvůli nižším prostředkům nestihne," řekl jednatel Městských služeb Písek Josef Hrádek.

Možnost uzavření bazénu nevylučuje ani iniciátor petice k referendu Václav Blažek. „Zásahy v případě nezbytných oprav z důvodu bezpečnosti nemůže referendum blokovat," uvedl Václav Blažek. Podle něj ale plánovaná oprava do takové kategorie zásahů nespadá.
Ze hry dokonce není ani varianta, že by se bazén ve velkém neopravoval vůbec. Mezi zastánce patří zastupitel Otomar Gottstein, který se z jednání předem omluvil. „Nejspíše bych nepodpořil žádnou z variant, jsem zásadně proti dalším investicím do venkovního bazénu. Raději bych tyto prostředky použil na rekonstrukci plovárny U Václava," řekl Otomar Gottstein.