Bohatý program si mohli pořadatelé – místní dobrovolní hasiči – dovolit především díky štědrým sponzorům. „Máme velkou radost z toho, že se nám tentokrát přihlásili sponzoři sami, protože se jim kolce líbí, a že nemusíme nikoho přemlouvat. Také obec nám hodně pomáhá zajistit potřebné zázemí,“ shodli se za SDH Radobytce hlavní koordinátor Štěpán Fučík a zakladatel kolců a zároveň starosta sboru Vladimír Fučík.

Mezi účastníky závodu i přes velmi horké počasí panoval soutěživý duch a skvělá nálada. V kategorii dospělých s přehledem zvítězil stejně jako loni tým Bongo Bongo s vylosovaným číslem jedna – Martin Liška z Cerhonic a Jan Lopata z Mirotic.
V kategorii junior byli první Martin Pekárek s dcerou Haničkou.


I když se v kategorii junior mezi prvními třemi neumístil, získal tým rodiny Jaroslava Lukáše s dětmi Ellou a Ondrou první cenu za nejoriginálnější závodní kolec. „Perníkovou chaloupku a kostýmy jsme vyráběli společně jen pro letošní ročník. Každý rok vymýšlíme něco nového,“ prozradila maminka Šárka Lukášová. Sama soutěžila v kategorii dospělých, ale s kolegyní v týmu závod nedojely. Krátce po startu měly smůlu. Ozvala se rána a pneumatika byla prázdná.

Dřevěné kolečko si už před časem na závody vyrobil i povoláním truhlář Václav Větrovský z Cerhonic, kterému posádku dělal syn Jan.

Recesní závody kolců pořádají v Radobytcích dobrovolní hasiči od setkání rodáků před osmnácti lety. Slavily tehdy takový úspěch, že se postupně staly zdejší tradiční akcí. Společně s hasiči se na nich podílí i spousta místních lidí.