Písečtí novou stavbu odmítají a  požadují rekonstrukci  dosavadního mostu,  dokončeného v roce 1928. Považují  ho za významnou historickou a stavební památku a součást koloritu  řeky Otavy.

Zastupitele nepřesvědčil ani krajský radní Václav Král, který byl na jednání přítomen. O tom, co bude dál se Zátavským mostem,  kraj intenzívně jedná a  diskutují se různé varianty, od rekonstrukce až po jejich postupné uzavírání či předání do majetku  města.

„ Písečtí nutí Jihočeský kraj k technicky problematické a finančně neefektivní rekonstrukci starých betonových mostů, která by stála přibližně 50 milionů korun. Po generální opravě by tyto mosty ovšem nevypadaly stejně jako současné. Navíc bychom je, dle vyjádření projektanta, po čtyřiceti letech museli stejně zbourat, jelikož by jejich další oprava již nebyla možná,“ vysvětlil Václav Král.

Pokud by se stavba musela obejít bez pozemku města, stálo by to čas a hlavně další peníze. Když nebude možné stavbu zahájit letos, kraj využije peníze jinde.

„Ale vzhledem k tomu, že dokumenty k výstavbě  mostů u Zátaví  jsou již víceméně připravené, mohli jsme se pokusit o využití unikátní šance na čerpání evropských peněz z Regionálního operačního programu a ušetřené krajské peníze pak skutečně použít na jinou akci, třeba na Písecku,“ dodal krajský radní Král.