Radní Miroslav Doubek poznamenal, že pokud by si město pozemek pořídilo, k čemu mu bude? Jen k sečení trávy. „Obecně i v jiných místech jsme pozemky okolo domů spíše prodávali nájemcům a dohadovali jsme se o tom, zda to má být za deset nebo za sto padesát korun za čtvereční metr. Tady jde o obrácenou cestu," řekl Miroslav Doubek, podle kterého nemá pozemek pro město význam. Podle něj by se možná dalo přistoupit na nabídku majitele, který by pozemek městu daroval. S tím však Lesy ČR nepočítají. Podle nich by bylo možné směnit pozemky za lesní. To zase městu přijde nepřijatelné.

Josef Luxemburg, který hovořil za majitele bytů, se přimlouval za koupi. Vysvětlil, že vedle pozemku Lesů ČR už jsou městské. „Kdyby město pozemek nekoupilo, mohli by mít poté problém i nájemníci. Lesy to mohou prodat komukoliv. Jde o přístupové cesty do domu pro čtyřicet dva partají," řekl obyvatel domu a dodal, že také přes pozemek vedou sítě.

Zastupitel Ladislav Bendula se zajímal o to, proč si pozemek nekoupí nájemníci, když ho udržují? Tohle řešení on považuje za správné. Josef Luxemburg reagoval, že na to nemají peníze.

Jeho řeč u zastupitelů nepomohla. Proti koupi pozemku o celkové velikosti přes 4300 metrů čtverečních bylo všech patnáct přítomných zastupitelů.