Bude v Písku centrum pro mladé Romy na Portyči? V jakém plaveckém bazénu se budou lidé koupat? Budou mít kde parkovat? Odpovědi na tyto otázky by měli dát dnes písečtí zastupitelé. Čeká je zřejmě nejtěžší rozhodování od voleb před rokem.

Kvůli očekávanému zájmu veřejnosti je jednání mimořádně přesunuto do kulturního domu. „Prostor velkého sálu kulturního domu je jistě mnohem vhodnější k projednání bodů, které zajímají veřejnost, a dá se tedy předpokládat i větší účast občanů města na jednání,“ podotkl mluvčí Městského úřadu v Písku Roman Ondřich.

Jednání začíná ve 13 hodin, kdy je většina lidí ještě v práci, a nejdůležitější body přijdou na řadu již zřejmě před druhou hodinou odpoledne. „O posunutí začátku jednání se neuvažovalo,“ podotkl Roman Ondřich.

Nejbouřlivější diskuse se čeká u projektu centra sociálních služeb. Ten prosazuje například starosta Ondřej Veselý (ČSSD). „Pan starosta spáchá politickou sebevraždu v přímém přenosu. Jakoby si ti lidé neuvědomovali, že je volili lidé… Příště už je zvolit nemusí,“ poznamenal v diskusi na webu Píseckého deníku čtenář David.