Opětovné vyhlášení záměru prodeje plynárenského zařízení města Mirovice a místní části Plíškovic schválili ve čtvrtek mirovičtí zastupitelé. Zastupitel Václav Hrudka navrhl místo prodeje plynovod pronajmout, ale neuspěl. Podmínky prodeje se teď výrazně změnily. Zastupitelé jsou ochotní jíts cenou dolů. Ta byla v první výzvě vyhlášená jako nejnižší téměř 19,5 milionu korun. „Pokud bude nabízená cena příliš nízká, má město právo od prodeje odstoupit,“ doplnil podmínky starosta Josef Vejšický. V případě, že by se ani teď nikdo nepřihlásil, museli by situaci řešit smlouvou o pronájmu.

V Miroticích schválili zastupitelé prodej plynárenského zařízení společnosti E.ON minulý týden za 8,94 milionu korun. A to i přesto, že je hluboko pod znaleckou odhadní cenou, kterou si nechalo město stanovit. Podle starostky Martiny Mikšíčkové E.ON argumentoval tím, že je v Miroticích příliš málo odběratelů. Pokud by si město chtělo plynovod samo provozovat, muselo by mít vlastní licenci.

Ohlédnutí Plynofikace se v Mirovicích budovala v letech 2000 až 2002. Stálo to celkem 16 milionů korun, z toho zaplatila6,7 milionu dotace a 9,3 milionu město.