Zastupitelé města Milevska, pod které osada Velká spadá, na posledním zasedání vyhlásili záměr prodeje 3110 metrů čtverečních. V září bod předkladatel stáhl z jednání, nyní o něm zastupitelé už hlasovali a podpořili ho. Jednoznačné rozhodnutí to ale nebylo, pro bylo čtrnáct z jednadvaceti zastupitelů. Stále se objevují obavy, že majitel les oplotí. Ten avizuje, že svůj majetek chce zabezpečit. Má problémy s cizími lidmi, kteří mu vjíždějí do lesa.

Prodejem se zabývala i komise pro místní části v čele s předsedou Zdeňkem Heroutem. Nepřijala ale k němu žádné usnesení, protože se jejího jednání zúčastnilo málo členů. „Dali jsme pouze doporučení, aby se tím zabývali lidé ve Velké. Následně se mi Alena Knotová, která je zástupkyní Velké v komisi, ozvala a říkala, že nikdo nemá s prodejem problém," řekl Zdeněk Herout.

V původním materiálu na zářijové zasedání se objevil ze strany města minimální požadavek sto korun za čtvereční metr, nyní město slevilo na minimálně osmdesát. Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že částka vzešla z osobního jednání s ředitelem společnosti Ivanem Bambuškarem. Ta původně navrhovala padesát korun za čtvereční metr a znalecký posudek, který si nechala udělat, stanovil cenu na 64,60 koruny za metr čtvereční. Osmdesát korun je tak „něco mezi".

Například zastupitel Jaroslav Mácha hlasoval proti vyhlášení záměru. „Minule několik z nás vyjádřilo obavu, že les bude obehnán drátem a že tady nechceme mít takové stavy jako v Anglii nebo ve Švýcarsku. Když tam do lesa někdo vstoupí, je zle," uvedl s tím, že jeho návrhem je cestu neprodávat a umožnit uživateli před vjezdem do lesa zřídit zábranu. O tom se ale nehlasovalo.

Jaroslav Mácha připomněl, že tato lesní účelová komunikace patří sice městu, ale není povinno ji udržovat. To zajišťuje společnost Jana Schwarzenberga.

Starosta podotkl, že v minulosti byly schwarzenbergské lesy a polnosti oplocené. „Cesta je naše, ale stará se o ni Schwarzenberg tak, aby byla sjízdná a schůdná. Jde o to, aby zůstala alespoň schůdná," řekl starosta, který hlasoval pro vyhlášení záměru. Stejně jako dalších třináct zastupitelů, což pro přijetí usnesení postačuje.

Prodej cesty doporučují i odbory městského úřadu. 

Jak kdo hlasoval?
Vyhlášení záměru na prodej pozemku za min. 80 korun za čtvereční metr:
Pro: Herout, Bendula, Jelenová, Hobzek, Kostínek, Köhler, K. Procházka, Pavlečka, Barda, Radosta, P. Koutník, P. Procházka, Šrámek, Beneš
Proti: Mácha, Doubek, Machart, Kotalík
Zdržel: Dvořák, Třeštík, Fr. Koutník