„Stavbu jsme dokončili a nyní se dělají různé zkoušky. Myslím, že tak do čtrnácti dnů by obyvatelé Mirotic mohli mít vodu z Římova," konstatoval Antonín Princ, ředitel Jihočeského vodárenského svazu, který vodovod budoval.

Mirotičtí zatím přesný termín, kdy jim začne voda téct, neznají. „Snad to bude brzy. Sice to pro nás znamená zdražení vody téměř o pět korun, ale myslím, že až lidé vodu ochutnají, budou rádi, že jsme do toho šli," řekl starosta Mirotic Milan Brunclík.

Vodovod bude v Miroticích provozovat ČEVAK. „Během krátké doby by se měla začít voda z Římova pouštět do vodojemu Mirotice, který už provozujeme my. Odstaví se vlastní zdroje města a nám tam nepoteče voda z vrtu, ale ze soustavy," vysvětlil Michal Hudák, vedoucí provozního střediska Písecko vodohospodářské společnosti ČEVAK.

Mirotičtí mívali problémy s vodou především v době povodní. Například loni v červnu byli bez pitné vody 24 dní. „Když se zdroje zaplaví, musí se odstavit a voda se vyhlásí jako nepitná. Pak jim můžeme jen přistavit cisterny. Tyto problémy ale teď skončí," doplnil Michal Hudák.
První etapa vodovodu, která už je hotová, napojí Mirotice. Druhá etapa, která bude záviset na sehnání peněz, by měla přidat Čimelice a Mirovice. „Poslední zprávy o vodovodu mám asi z prosince. Vím, že se čeká na peníze," podotkl starosta Mirovic Zdeněk Bárta.

Stavba první etapy vodovodu začala loni na podzim.