Dobrá zpráva pro pořadatele akcí v Písku. Šance, že získají peníze od města rapidně vzrostla. Na kulturu a různé volnočasové aktivity není v rozpočtu města  nikdy  tolik peněz, aby bylo  možné vyhovět  všem žádostem. Týká se to i udělování finančních prostředků prostřednictvím záštity starosty. Od začátku příštího roku by se situace měla zlepšit. Radní schválili  nová pravidla pro udělování záštity.

„Zjistili jsme rovněž, že  dosud mimo finanční podporu ze strany města je  spolková činnost, jako jsou například zahrádkáři, chovatelé nebo klub vojenských důchodců.  Přitom nepotřebují mnoho, na zaplacení nejnutnějších nákladů jim často stačí tři až pět tisíc  korun," vysvětlil jeden z důvodů pro nová pravidla starosta Písku Ondřej Veselý (ČSSD).

Dosud  šlo z rozpočtu města na záštitu starosty 200 tisíc korun ročně na kulturu a sport. Od ledna 2013 se částka zvýší o dalších 100 tisíc na volnočasové a společenské akce. Vše musí ještě schválit zastupitelstvo. O přidělení finančních prostředků rozhoduje starosta a rada města. Při množství různých akcí a aktivit v Písku  však ani větší množství peněz  z rozpočtu není zárukou, že se dostane na všechny žadatele.

Kluby, organizace a sdružení musí každoročně o peníze  žádat do konce února. Záštita může  mít  i jen formu morální podpory.  O tu stačí žádat dva měsíce dopředu.

 Záštita
Částky z rozpočtu města na záštitu starosty na jeden rok:
kultura 100 tisíc Kč
sport 100 tisíc Kč
volnočasové akce 100 tisíc Kč