"Aktuálně na Základní škole Edvarda Beneše mají jednu třídu v karanténě na druhém stupni a stejně tak Základní škola T.G.Masaryka, tam je v karanténě také jedna třída," upřesnila Andrea Klimešová, vedoucí Oddělení školství mládeže a tělovýchovy Městského úřadu Písek.

Pozitivitu žáka na Základní škole Edvarda Beneše oznámili vedení školy jeho rodiče. Do karantény proto spadla celá třída. "Zatím se pojede v režimu distanční výuky a mezi pátým až sedmým dnem se žáci mají možnost nechat otestovat. Pokud bude jejich PCR test negativní, tak mohou příští týden znovu nastoupit do školy," popsal další postup ředitel Základní školy Edvarda Beneše Filip Rádr a doplnil, že na škole se už před týdenními prázdninami objevily jednotky případů nákazy koronavirem.

Očkovací centrum ukončilo kvůli náporu zájemců očkování bez registrace.
Písecká nemocnice ukončila očkování bez registrace, zájemců je příliš

Přestože Písecko zatím nespadá do povinného plošného testování, ředitel jedné ze šesti základních škol zřizovaných městem se rozhodl pro preventivní testy žáků. "Na základní škole J.K.Tyla proběhlo na základě nabídky plošné testování a výsledky budou známé během pátku," dodala Andrea Klimešová.

Příští týden se povinné testování neočkovaných žáků na koronavirus ve školách rozšíří o dalších 23 okresů, na jihu Čech to budou okresy Strakonice a Český Krumlov. Celkem se tak žáci a studenti budou testovat v rámci Česka v 31 okresech.

Vánoční strom pro město Písek má letos jiný tvar.
Velké náměstí letos ozdobí tento krasavec. Jak se vám líbí?

Děti podstoupily první odběry v pondělí po podzimních prázdninách a další kolo testování je čeká 8. listopadu.

Pro testování se používají antigenní testy se samoodběrem z přední částí nosu, které na jaře pořídilo ministerstvo školství se Správou státních hmotných rezerv.