Od března budou organizovat na prostranství před hotelem Zvíkovské trhy. „Trhy budou pro pěstitele, chovatele a jiné.  Budou se konat každou třetí sobotu v měsíci. Naší myšlenkou je, aby byly celkově příjemnou záležitostí – nejen nákupní, ale i společenskou, s atrakcemi pro děti, s hudbou, příjemným posezením ve vinárně a podobně," vysvětlila Romana Hánková.

Aby nabídka byla zajímavá pro všechny věkové kategorie, přišli v hotelu s nápadem uspořádat soutěž začínajících kapel. „Kapely se již mohou hlásit a zasílat nám přihlášky s ukázkami na mp3 na e-mail soutezkapelzvikov@seznam.cz.
Přihlášky budeme přijímat do 15. dubna," vyzvala hudebníky Romana Hánková.

Z těch, kteří se přihlásí jako první, budou vybráni první adepti pro první živá utkání. Takže platí, že kdo se přihlásí nejdříve, bude mít větší šanci se živého kola soutěže zúčastnit. Počet míst na živá hudební utkání  je podle organizátorů omezený.Živá kola soutěží se budou konat formou koncertů před veřejností v Hotelu Zvíkov a začnou už od dubna. Pro veřejnost budou přístupná zdarma. Hodnocení živého publika bude mít při výběru kapel do užšího kola velkou váhu.V průběhu měsíce vyberou organizátoři kolem čtyřiceti kapel do základních kol a ty se pak utkají v živých kolech každý týden. Potom se vítězové kol utkají postupně ve dvou semifinálových kolech a následovat bude velké finále.

Ceny pro vítěze jsou První zvíkovský open air talent band festival, placené hraní na hotelových akcích a víkendový pobyt v hotelu pro kapelu i s partnery a plnou penzí.