Na osm stovek žáků z města a okolí zahájí nový školní rok v nové budově. Základní umělecká škola Otakara Ševčíka opustila historický dům U Koulí ve Šrámkově ulici a přestěhovala se do rekonstruovaného objektu na rohu Nádražní a Zeyerovy.

„Staré sídlo školy bylo romantické, ale tím to končilo. V nové budově máme všechno, co moderní škola potřebuje. Zvyšuje se počet žáků, mění se výuka a přicházejí nové technologie. Nic z toho nemohla historická budova už poskytnout," uvedla důvody ke stěhování školy její ředitelka Jindřiška Kudrlová.

Nové prostředí umožní ZUŠ otevření dalšího oboru. K dosavadním oborům hudebnímu, literárně dramatickému a výtvarnému se v tomto školním roce přidává taneční obor, kde se vyučuje klasický, lidový a moderní tanec.

„Máme již učitele pro výuku tance, je to absolvent konzervatoře Jiří Mařík. Program je sestaven tak, aby naši žáci byli připraveni ke zkouškám na konzervatoř," dodává Jindřiška Kudrlová.

Rekonstrukci i stěhování se podařilo zvládnout tak, že výuka může 1. září začít. „Přispěla k tomu také písecká firma Casta, která tuto zakázku vysoutěžila. Práce jejích zaměstnanců byla velmi profesionální," říká ředitelka ZUŠ.

Někteří rodiče mají obavy, kde zaparkují v případě, že své dítě i s nástrojem na výuku vozí autem. „Parkovat budou na stejném místě jako dosud, tedy na Bakalářích. Děti odtud vnitroblokem v Gregorově ulici projdou bezpečně až ke škole," vzkazuje Jindřiška Kudrlová.

Rekonstrukce budovy 
v Nádražní ulici stála zhruba 19 milionů korun a zaplatil ji Jihočeský kraj, který je zřizovatelem ZUŠ a majitelem budovy bývalého generálního ředitelství Pletařského průmyslu. Dům U Koulí , kde byla škola v nájmu, se vrací majiteli – městu Písek.

„Vím, že historický dům už zušce nestačil. Ale tento krásný objekt by měl nadále sloužit kultuře," myslí si Zdena Peclová (56) z Písku.

Nejen ji jistě potěší informace starosty Písku Ondřeje Veselého: „Jedním ze zájemců o dům 
U Koulí je Sladovna, která by zde pořádala tématické workshopy a byl by zde i umělecký inkubátor. Vedení Sladovny ale nejdříve musí zpracovat vizi. Podmínkou je, že Sladovna nedostane z rozpočtu města ani korunu navíc."