Ve středu to ve škole vonělo jídlem. Ukrajinka vařila boršč a například mladý řecký student zapečené těstoviny. Děti si také poslechly národní písničky.
Ředitelka školy Markéta Bajerová je velmi ráda za pozitivní ohlasy, které návštěva zahraničích studentů má. Třeba jako u šesťáka Lukáše Vituje, který bydlí v Třešni a v jehož rodině je pětadvacetiletý Jeevan Reddy z Malajsie, budoucí lektor, od nedělního odpoledne ubytován. Mluví spolu anglicky.

ŘECKÝ student ve středu vařil zapečené těstoviny a dívka z Ukrajiny boršč. „Ale je bez hovězího masa, uvaření by trvalo dlouho,“ vysvětlila.

„Naučil jsem se nová anglická slovíčka. Překvapilo mě, že hlavní město Malajsie Kuala Lumpur má stejně obyvatel jako celá Česká republika, tedy deset milionů. Také mě překvapilo, že tam nejí moc hovězí, nejvíc kuřecí," pochvaloval si nově získané zkušenosti a informace Lukáš Vituj, který by se do Malajsie někdy rád podíval.

Zahraniční studenti jsou s dětmi na hodinách a odpoledne spolu tráví volný čas. Chodí na procházky nebo jezdí na výlety, navštívili například Laser Arenu v Písku, kde se jim moc líbilo.

Ředitelka Markéta Bajerová – a nejen ona – by byla ráda, kdyby zahraniční studenti do jejich školy zase zavítali. Je to totiž neocenitelná zkušenost.