Hlavní akcí byla rekonstrukce půdy, střechy a podlah ve dvou třídách v historické budově v Komenského ulici. „Na celkové náklady přesahující 12,1 milionu korun přispěl zřizovatel, což je Jihočeský kraj, částkou 7,5 milionu korun, ostatní jsou prostředky školy," informoval ředitel školy Milan Rambous.

Práce nebylo možné oddalovat vzhledem k tomu, že krov a některé podlahy už byly v havarijním stavu a rekonstrukce se měla dělat už v roce 2009.

Zejména u krovu nešlo o nic mimořádného, byl ještě původní z doby, kdy se tato budova v letech 1865 až 1877 stavěla pro potřeby gymnázia. „Počítáme s tím, že v půdní vestavbě zřídíme šest až sedm tříd a budou se na tom podílet žáci naší školy. Až tuto akci dokončíme, bude mít každá kmenová třída svoji učebnu a odpadne stěhování žáků," doplnil Milan Rambous.

Historická budova byla zateplena a dostala novou fasádu. Pouze část budovy do Komenského ulice nebylo možné zateplit vzhledem ke stanovisku památkářů. Fasáda a zateplení stály 14,1 milionu korun a podílely se na tom vedle školy také Státní fond životního prostředí a Jihočeský kraj.

Další významnou investicí byl nový objekt na Samotách, kde jsou dílny pro obory auto vybavené nejnovější diagnostikou a dalšími moderními technologiemi. Je zde také dílna a učebna pro obor dřevo rovněž vybavená nejnovějšími technologiemi. Nový objekt byl postaven za 9,9 milionu korun, z toho sedm milionů byl příspěvek z Regionálního operačního programu Jihozápad. „Jsem rád, že se všechny akce podařilo dokončit včas. Žáci získali učebny a moderně vybavené dílny. Je to svým způsobem dárek ke 135 letům vzdělávání učňů v Písku," konstatoval Milan Rambous.