Rozsáhlé stavební práce čekají zejména ZŠ J. K. Tyla. Půjde o třetí etapu rekonstrukce vodovodu a kanalizace. V první etapě se rekonstruoval přívod vody, loni byla na řadě rekonstrukce záchodů a umýváren na druhém stupni a letos se mimo jiné počítá s rozvodem teplé vody do tříd. Ve výběrovém řízení se podařilo snížit cenu této etapy rekonstrukce o téměř milion korun. „Na úklidové práce budeme mít poměrně málo času, ale stejně jako v předcházejících letech se na nich budou podílet učitelé a další zaměstnanci školy. Učit se začne 5. září," ujistil Pavel Koc, ředitel ZŠ J. K. Tyla.

Rodičům by prodloužení prázdnin nemělo komplikovat situaci. „Po dobu ředitelského volna na ZŠ J. K. Tyla i ZŠ T. G. Masaryka bude zajištěna činnost školní družiny i provoz jídelny," uvedla Andrea Klimešová, vedoucí oddělení školství, mládeže a tělovýchovy MÚ Písek.

Hlavní prázdninovou investiční akcí v ZŠ T. G. Masaryka bude vybudování bezbariérového přístupu do budovy 2. stupně. Předpokládané náklady jsou 4,7 milionu korun. Větší stavební práce čekají také ZŠ J. Husa, kde se budou měnit okna a opravovat fasáda.

O prázdninách se větší investiční akce v Písku uskuteční na školách:
ZŠ Jana Husa
ZŠ T. G. Masaryka
ZŠ Edvarda Beneše
ZŠ J. K. Tyla