Ceny za pronájem sportovních zařízení i za dodávku tepla se od příštího roku v Milevsku zvýší. Obyvatelé si za teplo a teplou vodu připlatí o 4,2 procenta, sportoviště podraží v řádech deseti korun. Například hodinový pronájem ledové plochy bude stát 1650 korun, dnes  to je 1550 korun.

„Ceny jsme zvýšili o DPH a případně je zaokrouhlili," vysvětlil místostarosta Martin Třeštík. Nový ceník sportovišť schválila rada města na své poslední schůzce v pondělí.

Podle Petra Zelenky, jednatele společnosti SPOS, která se v Milevsku o městská sportoviště stará, se nejedná o zdražení. „Ale o dorovnání inflace, která byla, a o zaokrouhlení,"  podotkl jednatel Petr Zelenka s tím, že lidé tedy od příštího roku pocítí určitý nárůst cen, ale není to proto, aby společnost navyšovala svoje výnosy, ale proto, aby udržela určitý standard.

Zdražování o další položky Milevští neplánují. „Nebylo by vhodné, kdybychom chtěli do částky za pronájem sportovišť promítnout nárůst cen energií. Zájem o pronájem sportovišť by klesl," myslí si Petr Zelenka.

Ke zvýšení ceny se rozhodla i společnost ZVVZ Energo, která městu dodává teplo a teplou vodu. „Jedná se asi o čtyřprocentní nárůst, pozitivního na tom není nic," poznamenal místostarosta Maritn Třeštík.

Ředitel společnosti ZVVZ Energo Vladimír Dvořák vysvětlil, že za zdražením stojí několik aspektů. „Je to nárůst cen paliv, obecná inflace a částečně se ve zdražení také promítlo snížení spotřeby," vyjmenoval ředitel Vladimír Dvořák.

Letos Milevští platí za jeden GJ tepla 437,30 Kč bez DPH. Na konci loňského roku firma ohlásila šestiprocentní zdražení.