První půlhodina zdarma, poté za každou započatou hodinu parkování třicet korun. Za celý den pak 300 korun. Takové jsou ode dneška poplatky za parkování uvnitř areálu písecké nemocnice. To bylo dosud zdarma.

Důvody, které vedly nemocnici k zavedení poplatku, vysvětlil její ředitel Jiří Holan. „Na jihu Čech už jsme byli poslední nemocnicí, která parkovné nevybírala. Vedlo nás k tomu hledání dalších zdrojů pro provoz nemocnice. Od pojišťoven více peněz nedostaneme, ale mzdové náklady, daňové zatížení, platby za energie, to vše jde nahoru. Limit třiceti minut pro bezplatné parkování slouží pro vyložení nebo naložení pacienta, pro návštěvu lékárny,“ uvedl včera Jiří Holan.

„Nadšená z toho nejsem. Poměrně často zůstávám na interním oddělení přes noc a tři sta korun není zrovna málo,“ podotkla důchodkyně Miluše Zemanová. Pokud nebude chtít platit, bude muset nyní nechat auto na parkovišti před branami nemocnice. To zůstává zdarma.

Za parkování se platí přes automatickou pokladnu. Ta je umístěna u výjezdu z areálu po pravé straně vedle informační tabule areálu nemocnice. Po vložení lístku se zobrazí částka, která má být zaplacena. Pak vydá automat doklad, který řidič využije k otevření závory.