Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že z městského rozpočtu vydají 291 829 korun. „Jedná se o náhradu platu, soudní výlohy a platbu oběma právním firmám, které zastupují jednak město a jednak zaměstnankyni," upřesnil Ivan Radosta.

Spor mezi úřadem a pracovnicí se vlekl řadu let a prodlužovala ho odvolání. Proti rozhodnutí krajského soudu už není odvolání. Místostarosta Martin Třeštík připomněl, že zaměstnankyni přijali zpátky po okresním rozsudku. V současné době na úřadě stále pracuje.

Vyplacením peněz pro město ale celý případ o neplatnosti výpovědi nekončí. Starosta dostal od rady města za úkol vypracovat analýzu, která by řešila případnou zodpovědnost za vzniklou škodu. Starosta už k tomu nechal zpracovat audit. Jeho výsledek bude tvořit část podkladů analýzy.

Ta podle Martina Třeštíka řekne, jaké kroky předcházely konečnému stavu. „A jestli každý z nich byl racionálně posouzený a musel se udělat," vysvětlil.

Starosta uzavřel, že celý případ stál město 750 tisíc korun. V částce je zahrnuta i náhrada mzdy.

Rozhodnutí k případu nečinili radní, dělal je městský úřad. Vyjádření tehdejšího tajemníka Františka Trojáka se nepodařilo získat.