Od parkoviště P1 až ke Kamennému mostu povede nový chodník, zrekonstruuje se povrch silnice i prostor před restaurací Kozlovna u Plechandy. Vznikne zde kolem třiceti stání a jako bonus i nabíjecí stanice pro elektromobily.

Práce, které provede firma Casta, začnou brzy. Město už jen vyčkávalo, až bude po Cipískovišti a městské slavnosti. Opravy budou stát zhruba 12,6 milionu korun. „Výběrovým řízením se nám podařilo ušetřit přes 2,5 milionu korun oproti předpokládaným výdajům,“ konstatoval místostarosta Písku Josef Knot. Rekonstrukce by měla být hotová do října. 

Písek, Svatotrojická ulice. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Lucie Kotrbová

Svatotrojická ulice v Písku. Ilustrační foto

Spolu se stavbou nového chodníku a parkování ve Svatotrojické ulici se bude instalovat inteligentní systém detekce parkovacích míst, a to jak na parkoviště P1, tak i P2 u kulturního domu. Znamená to, že řidiči uvidí na tabulích rozmístěných na příjezdových komunikacích ve městě, kolik je na kterém parkovišti aut, respektive volných míst. Stejně tak budou informace dostupné přes mobilní aplikaci či web. Údaje sem půjdou z čidel, která budou na parkovištích snímat a počítat auta.

Systém světelného navádění automobilů by se měl spustit současně s kolaudací Svatotrojické ulice. Postupně ho chce město rozšířit také na parkoviště u pošty nebo na Velké náměstí.