Plánovaná oprava úseku krajské silnice z Mirovic na Blatnou dělá vrásky nejen obyvatelům Kakovic. Začít by měla kolem 10. října.

„Silnice bude úplně zavřená na tři týdny. Lidé z Kakovic budou muset jezdit místní zkratkou přes Mišovice, protože jinak budou úplně odříznutí," uvedl starosta Mirovic, pod které Kakovice spadají, Zdeněk Bárta. Objízdná trasa bude podle něj vedená do Blatné z Mirovic od letovské křižovatky přes Čimelice. Místní budou využívat cestu přes Ráztely, Mišovice a Pohoří.

Obyvatelé zmíněných obcí se ale nejvíc bojí toho, že oficiální objížďku nebudou všichni řidiči dodržovat. „Nedávno uvízly postupně tři kamiony v Ráztelích. Přitom jsou tam zákazy vjezdu pro nákladní auta. Stejná situace je i v Plíškovicích. Nákladní auta jim tam ničí střechy a ploty. Jedou, dokud to jde a protože je to tam hodně úzké, nemůžou pak dopředu ani zpátky. Musí je pak odtud někdo vytahovat traktorem," vysvětlil Zdeněk Bárta. Mnozí řidiči se prý totiž vymlouvají na to, že je tam zavedla navigace.

Zvýšeného provozu a nedisciplinovanosti řidičů kamionů a s tím souvisejícího zvýšeného nebezpečí v obcích se obává také starosta Mišovic Vladimír Čelakovský.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu je přitom podle mluvčího krajského úřadu Jihočeského kraje Radka Šímy stanovená ve směru na Novou Hospodu po silnici I/20. „Silnice druhé třídy se bude opravovat v úseku od křižovatky v Pohoří po křižovatku se silnicí první třídy č. 19 v Mirovicích. Stavební práce bude provádět firma Znakon. Jejich zahájení předpokládáme kolem 10. října, jakmile bude vyřízena uzavírka komunikace, a budou trvat asi jeden měsíc," upřesnil Radek Šíma.