Výstavba bytového domu pro seniory s externí pečovatelskou službou patří mezi dlouhodobé priority mirotických zastupitelů.

Ohlédnutí
Jednání s Římskokatolickou církví o spolupráci na výstavbě domu pro seniory začala v roce 2016. Ukázalo se ale, že na stavbu domu může zažádat jen majitel pozemku, proto zastupitelé v roce 2017 schválili odkoupení pozemku i s farou od církve.

Chtějí umožnit starým lidem, aby dožili ve městě, kde jsou zvyklí a kde mají své přátele. V současné době jsou senioři, kteří potřebují péči,v zařízeních mimo Mirotice. Proto loni město od církve odkoupilo pozemek i s farou za kostelem, blízko centra města.

Polovinu ceny zaplatilo město loni a druhou splatí letos v květnu. V současné době se podle starostky Martiny Mikšíčkové zpracovává projektová dokumentace, aby mohlo být vydané stavební povolení a město mohlo požádat na konci roku o dotaci na Ministerstvu pro místní rozvoj. „Pokud se povede vhodnou dotaci získat, tak bychom mohli příští rok začít stavět,“ uvedla Martina Mikšíčková.

Na přestavbu fary na komunitní centrum už projekt připravený mají. Také už podali žádost o dotaci do IROPu na jeho realizaci. Předpokládaná cena je šest milionů korun.