Ta tentokrát vedla z kovářovské Restaurace Na křižovatce okolo Vesce přes Slavoňov, pak po naučné stezce Kovářovsko do Kostelce nad Vltavou, kde bylo v hostinci připravené občerstvení - polévka s pečivem. Odtud trasa pokračovala přes Zahrádku, okolo lomu společnosti Jihokámen k Přílepovu a přes Kotýřinu zpátky do Kovářova.

Letošní 15. ročník jen potvrdil, že konec vánočních svátků lidé rádi prožijí pohybem v přírodě a s rodinou či přáteli. A jak tradice začala? "Před šestnácti lety, když byl manžel krátce starostou, tak na mysliveckém plese vydražil srnku. Domluvil se v hospodě, aby nám ji připravili k obědu a pozvali jsme celou rodinu. Zatímco nám připravovali jídlo, tak jsme si všichni vyšli na delší procházku.
Protože nás bylo hodně, tak nám pak ostatní vyčítali, že jsme udělali pochod a nikomu jsme nic neřekli. Tak se další rok konal první pochod z Kovářova do Kovářova," prozradila Růžena Hrochová. A od té doby se pochod těší velkému zájmu a na trase, která je pokaždé jiná, je vždy připravené teplé občerstvení.