„Předpokládám, že muzeum bychom mohli vybudovat počátkem příštího roku. Bude především pro místní, kteří si zde budou moct připomínat minulost své obce," konstatoval starosta Mišovic, pod které Pohoří spadá, Vladimír Čelakovský.

V muzeu by měla být stálá expozice, která nabídne například geologické mapy okolí či historický vývoj místních částí Mišovic.
Starosta by rád spolupracoval i s okolními obcemi. „Chystám se oslovit i jiné obce, že bychom zkusili představit celý náš mikroregion, ale to je zatím jen vize, uvidíme," řekl.

Objekt bývalé školy bude potřebovat ještě několik úprav. „Musíme udělat rozvod elektroinstalace, nové sociální zařízení a asi největší náklady přinese vybudování samotných výstavních prostor, vitrín a tak," informoval Vladimír Čelakovský.

Obec chce regionální muzeum zřídit ze svých zdrojů. „Žádný vhodný grant jsme bohužel neobjevili," doplnil starosta.

Provozovatelem muzea bude obec s tím, že expozice bude mít na starost místní kronikář Pavel Suček. 

Ještě v padesátých letech do školy chodilo tři sta dětí. Od sedmdesátých let je však zavřená, protože se otevřela škola v Mirovicích. V budově byla spořitelna, knihovna i byt.

Bývalé vedení obce uvažovalo o rekonstrukci objektu tak, aby zde vznikly malometrážní byty, ale to byl podle projektanta a statika nereálný záměr.