Postavit se tu podle Martina Oblouka, který už byl na soutěži loni, museli dalším sedmi týmům. „Letos to bylo hodně těžké. Týmy byly vyrovnané. Vítězové ze Slovenska totiž vyhráli o čtyři body, kluci z Havířova za námi zase zaostali o šest bodů. Loni jsme byli první my, a to o pětadvacet bodů, letos to bylo těsnější,“ řekl posmutněle Martin Oblouk.

Obhájit již zmiňované první místo se totiž nepodařilo. „Mohli jsme mít zlatý hattrick,“ dodal. „Některé věci jsme pokazili, něco jsme zapomněli, ale víme, kde ty chyby byly,“ řekl více mladší z dvojice Dominik Nowak, který je ve druhém ročníku.

UČITELSKÁ DERNIÉRA
Ten bude mít také možnost reparátu, do Brna se s největší pravděpodobností podívá v příštím roce znovu. To Martin Oblouk také, už ale jako plynař. Příští rok se chystá tento obor studovat právě v Brně. Ještě letos si ale 20. června pojede do Brna pro jedno ocenění, v oboru kominík vyhrál totiž celorepublikovou soutěž České ručičky.

Derniérou byl letošní 7. ročník pro Aloise Pavlíka, učitele odborné přípravy na Střední škole polytechnické v Českých Budějovicích. Ten totiž odchází o prázdninách do důchodu.

„Já jsem klukům už na začátku soutěže říkal, že není nutné být první. Pro mě je druhé i třetí místo jako být první. Být totiž v konkurenci osmi družstev při sedmi ročnících šestkrát na bedně, to je úspěch, hlavně pro žáky. Učitel ten to žákům předvede, ukáže a zopakuje, ale naučit se to musí oni sami. Oni musí chtít a mít zájem,“ dodal na závěr k úspěchům mladých budějovických kominíků Alois Pavlík.