Soutěž pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, společností Kovářovskétradice.cz, Hotelem Zvíkov a Českým rozhlasem České Budějovice za podpory Jihočeského kraje.

Odbornou porotu delegoval Národní ústav lidové kultury ve Strážnici ve složení Bohumil Chochola, Lubomír Tyllner a Anděla Maršálková.
Účastníky byli zpěváci z řad veřejnosti a členských souborů Jihočeského folklorního sdružení, jež prošli oblastními koly, ve kterých se zúčastnilo na 250 dětí.


Všichni soutěžící zazpívali dvě lidové písně, z nichž jedna zazněla za doprovodu muziky a druhá a-capella.

Součástí akce byla i prezentace výstavních panelů příhraničních projektů Jihočeského folklorního sdružení, nabídka propagačních materiálů, dětská diskotéka, výtvarné dílny, ukázky práce se sklem, vrtané a drátkované kraslice, drátované doplňky, kreativní tvorba z papíru, zdobení perníčků, a nechyběl ani seminář vedoucích souborů s odbornou porotou.


close Zpěváčci info Zdroj: Milan Škoch zoom_in

Soutěž zahájil Milan Škoch - předseda Jihočeského folklorního sdružení, Romana Hánková - ředitelka Hotelu Zvíkov, Lubomír Tyllner - předseda hodnotící komise, Jaroslav Větrovský - senátor Parlamentu ČR.

Účastníci soutěže: 30 zpěváků
I. kategorie: děti do 9-ti let, celkem 15 soutěžících
II. kategorie, postupová do zemského kola: děti od 10 do 15-ti let, celkem 15 soutěžících
Účastníci I. kategorie: děti do 9-ti let:
Matyáš Bicek, Marie Burdová, Tom Georg Černý, Alžběta Dušková, Barbora Dušková, Alžběta Holá, Petra Klečková, Lucie Koudelková, Jitka Kropíková, Petr Kučera, Jana Michalová, Petra Ottová, Viola Šmejkalová, Julie Veselá, Laura Votřelová.

Účastníci II. kategorie: děti od 10 do 15-ti let:
Tadeáš Bicek, Šimon Burda, Jiří Dušák, Anna Gajdošová, Josefína Holá, Veronika Kozubíková, Matylda Mandovcová, Veronika Pešičková, Žofie Pešková, Vojtěch Prokeš, Karolína Sedláčková, Vendula Šmejkalová, Veronika Šmejkalová, Markéta Švehlová, Karolína Žáková.

Vítězové I. kategorie:
první místo Laura Votřelová-soubor Bárováček, druhé místo Petra Ottová-soubor Kovářovánek, třetí místo Julie Veselá-soubor Javor

Vítězové II. kategorie:
první místo Jiří Dušák-soubor Doudleban, druhé místo Josefína Holá-soubor Prácheňáček, třetí místo Markéta Švehlová-soubor Kovářovánek

Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení