„Když se po zhruba osmi letech provozu webové stránky loni podařilo dosáhnout milionu návštěv, nikdo neočekával, že druhý milion překonáme za necelý rok," uvedl hajný a vedoucí stanice Libor Šejna.

Především zájem o webové kamery každý den přilákal více než tři tisíce lidí z celého světa. „Návštěvníci stránek mají možnost již několik let v přímém přenosu vidět hnízdění handicapovaných čápů bílých, v zimě jsou kamery namířeny na ptačí krmítko a areál záchranné stanice," pokračoval Šejna.

Během několika let se tak na stránkách vytvořila velmi aktivní „makovská skupina" z celého světa, která každodenně komentuje veškeré dění ve stanici v knize návštěv. „I náhodní návštěvníci se tak zde dozví, kdy čápi snesli první vajíčko, v kolik hodin se následně vyklubalo první mládě i co zrovna který den nejvíce chutná srnkám," doplnil vedoucí stanice.

Denně se o „makovský život" zajímají lidé nejen z Čech a Evropy, ale i Ameriky, Nového Zélandu i Austrálie. I díky nim patří web Makova mezi šest nejnavštěvovanějších stránek s ptačí tematikou na světě.