Město nově zařadilo do Fondu významných městských akcí letní Pohádkový les pro děti i divadelní přehlídku, která se v srpnu koná v Hostíně na Kovářovsku. Znamená to, že od Milevska mají jistotu finanční podpory.

„Jsem velice potěšen, že naše přehlídka patří do fondu významných akcí. Je to pro mě čest," konstatoval organizátor  Hostínského divadelního léta Václav Bláha.  Letos se divadelní přehlídka uskuteční počtvrté a město na ni věnuje dvacet tisíc korun.

Podle místostarosty Martina Třeštíka obě akce považují v Milevsko za přínosné. „Divadlo v Hostíně se sice nekoná v Milevsku, ale pro region je významné," řekl Martin Třeštík. „Loni jsem byl překvapený, kolik tam přišlo lidí z jiných regionů," dodal místostarosta.

Město založilo Fond významných městských akcí loni. Kromě Pohádkového lesa a Hostínského divadelního léta jsou v něm maškary, které letos dostanou 60 tisíc korun,  Milevské hudební léto, Festival dechových hudeb, bartolomějské posvícení, myslivecké slavnosti a oslavy 28. října.

Milevští radní se v pondělí kromě rozšíření fondu zabývali rozdělováním grantů na kulturní akce. Organizátoři požadovali více než 480 tisíc korun, město mezi ně rozdělí 161 tisíc korun. Radní dali na stanovisko kulturní komise, která žádosti posuzovala. „Největší příspěvky jdou sborům, smíšenému a dětskému," řekl Martin Třeštík. Milevský ženský a smíšený sbor dostane 33 tisíc korun a Klub přátel Milevského dětského sboru 30 tisíc korun.

O peníze se městu přihlásili organizátoři čtyřiadvaceti projektů. Podpora  míří i Římskokatolické farnosti (deset tisíc), Milevskému muzeu (osm tisíc korun), taneční skupině EFK Jaroslava Kálala (16 tisíc korun) nebo Studiu Lavadero (sedm tisíc korun). Většina žadatelů se musí spokojit s nižší částkou, než kterou napsala.

Město Milevsko příspěvky na podporu kultury rozděluje každý rok.