Sedm výtvarníků, kteří učí nebo učili na středních výtvarných školách, vystavuje v Bílých a Debatních trámech Sladovny. Účastníci úterní vernisáže měli příležitost se všemi umělci se seznámit. Věra Englichová, která učí dějiny změní na Střední soukromé výtvarné škole v Písku, vystavuje především šperky z křišťálového skla.

Zejména ženám se líbily i Šperky další výtvarnice Miroslavy Krausové. Je to především textilní výtvarnice, ale společně s Helenou Loudovou zhotovuje šperky zvláštní technikou z nerezového lanka.

Pavel Koch se vedle malířské a sochařské tvorby věnuje rovněž počítačové grafice, a je také autorem návrhů scén pro film a divadlo. Návštěvníci Sladovny se mohou přesvědčit, že tvorbě Milana Kohouta dominují humor a svérázná poetika.

Mezi umělci vystavující sedmičky je také známý písecký fotograf a znalec historie fotografování a fotografů Zdeněk Javůrek, jehož fotografie doprovodily mimo jiné dvě knihy Z historie píseckých povodní a Písek ve fotografii 1860 až 1918.

Dalším píseckých malířem zastoupeným ve Sladovně je akademický malíř Jiří Řeřicha. Je označován za malíře života. I když už od roku 1993 působí jako pedagog na dvou píseckých středních výtvarných školách, malování je pro něj stále prvořadé.

Akademický malíř Dalibor Říhánek již dlouhá léta žije a tvoří v Písku a patřil také mezi pedagogy na výtvarné škole. Je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. Františka Jiroudka. V roce 1983 získal státní stipendium na Academia di belle Arti v Římě v ateliéru prof. Emilio Greco.

V profesionální výtvarné činnosti se věnuje keramice, plastice, malbě, kresbě, grafice, textilu, skleněným a kamenným mozaikám a vitrážím. Spolupracuje s architekty při vytváření komorní a monumentální tvorby pro banky, pojišťovny, nemocnice, hotely, ale i soukromé zájemce a sběratele.

Výstava sedmi umělců je náhradou za původně plánovanou výstavu Štěpána Mareše, která vzhledem k malířově nemoci musela být odložena. Uskuteční se v jiném termínu.