VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavu navštívilo téměř 25 tisíc lidí

Čimelice – Ještě celou neděli se sjížděli lidé do Čimelic, aby si mohli prohlédnout unikátní květinové expozice a nakoupit si přírůstky do svých zahrad, ale také aby se potěšili pohledem na králíky, holuby, papoušky a drůbež. Jen na výstavu květin přišlo od čtvrtka do neděle téměř 25 tisíc návštěvníků a kolem pěti tisíc na výstavu chovatelů. Kolony aut projíždějících Čimelicemi vedly po dobu výstavy až k Miroticím a Letům.

25.8.2015
SDÍLEJ:

Čimelice patřily výstavám.Foto: Deník/Stanislava Koblihová

Se zájmem návštěvníků byli všichni spokojení. „Přesné číslo zatím ještě nevíme, protože jsme ještě nestihli pokladnu uzavřít, ale návštěvnost byla podobná jako při minulé výstavě. Nejvíc lidí přišlo v pátek a v sobotu, kdy přijížděly zájezdy," uvedl jednatel Českého svazu chovatelů základní organizace Čimelice Vladimír Heřman. V prvních dnech mohli lidé na jejich výstavě vidět 128 králíků, 21 voliér holubů, 24 voliér drůbeže a kolem stovky nejrůznějších papoušků.

Protože byla výstava prodejní, v neděli už byly některé klece prázdné. „Největší zájem byl tradičně o králíky a pak o andulky a korely," dodal Vladimír Heřman. Obdivu návštěvníků se těšili také holubi a mezi nimi především druh anglický kudrnáč. Ty obdivovala také Veronika Jarošíková z Chotěšova u Velhartic. Nejvíc se jí ale líbili králíci.

Počasí letos chovatelům přálo. „Po předchozích tropických dnech bylo počasí ideální. Často nám někdo říkal, že jsme si ho objednali," poznamenal Vladimír Heřman s tím, že velmi oceňuje výbornou spolupráci všech kolegů, kteří se na výstavě podíleli. S přípravami začínali v tropických teplotách už 14. srpna navážením klecí a jejich montováním.

Výstava květin

S návštěvností je spokojená také hlavní organizátorka květinové části výstavy v zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice Hana Chvalová. „V dobách, kdy se nemohlo jezdit do zahraničí tak, jako dnes, bývala návštěvnost ještě vyšší, ale v současné době, kdy mají lidé na výběr z mnoha možností, si velice vážíme toho, že přijeli k nám, a to i přesto, že bylo letos počasí pro zahradníky a zahrádkáře velmi nepříznivé," hodnotila návštěvnost Hana Chvalová.

Lidí přišlo na výstavu více než v roce 2013, kdy celou neděli pršelo. Tentokrát byl výstavní areál plný návštěvníků i v neděli od samého rána. Často bylo slyšet úžas nad tím, jak se zahradníkům podařilo udržet květiny a ostatní rostliny čerstvé do posledního dne. „Chodíme sem pokaždé. Dnes si můžeme vše v klidu prohlédnout, protože už tady není tolik lidí. Obdivuji květinové vazby, je to moc příjemné pokoukání," svěřila se Andrea Hulešová z Krsic, která přišla na výstavu v neděli s dcerou Anetou a synem Karlem.

Po dobu konání výstavy organizátorům, ale i návštěvníkům, počasí přálo. Jako by to po parných dnech měli za odměnu. Lidé často obdivovali kromě mimořádných vazeb a expozic staroanglických zákoutí, kde byly květinové vazby spojené s obrazy a keramikou, také Strakonickou rozkvetlou louku z patnácti druhů letniček a 56 odrůd paprik a 26 odrůd rajčat.

Překvapením pro mnohé byla rajčata naroubovaná na brambory. U těch se návštěvníci zastavovali nejdéle. „Jednu expozici jsme připravovali se zahradnictvím Václava Vondrovského, který vystavená rajčata naroubovaná na brambory připravil pro návštěvníky jako zajímavost. Je to nápad pro majitele malých zahrádek, kteří chtějí využít prostor a mohou pak sklízet obojí. Navíc netrpí napadením mandelinkou bramborovou," vysvětlila Hana Chvalová.

Autor: Stanislava Koblihová

25.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Ostatní úředníci REFERENT ODBORU DOPRAVY A ŽIVNOSTENSKÉHO - SILNIČNÍ SPRÁVNÍ A SPECIÁLNÍ STAVEBNÍ ÚŘAD. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje podle zákona č. 312/2002 Sb., výběrové řízení na obsazení místa úředník/úřednice odboru dopravy a živnostenského Městského úřadu Milevsko., Platové zařazení: platová třída 10 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (18.810 - 28.320 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky)., PRACOVNÍ NÁPLŇ: hlavním předmětem činnosti bude výkon státní správy v působnosti silničního správního úřadu podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích a zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)., POŽADAVKY:, "vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, "řidičské oprávnění skupiny B, "bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., "znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, vyhláška č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích, zákon č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), "schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, "ochota dále se vzdělávat, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat určité náležitosti, (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), K přihlášce se připojí tyto doklady:, "strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, "výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením) , "ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, "souhlas subjektu údajů se zpracováním osobních údajů (vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Lhůta pro podání přihlášky: do 03.07.2018 (úterý) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent pro silniční správní a speciální stavební úřad", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Bc. Milena Brčáková, telefon: 382 504 210, 602 192 072, e-mail: milena.brcakova@milevsko-mesto.cz. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Milena Brčáková, +420 382 504 210,602 192 072.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 24 000 Kč

Strojírenští kovodělníci OPERÁTOR VÝROBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, obsluha poloautomatických automatických CNC kovoobráběcích strojů., Vzhledem k charakteru pracovní pozice je práce vhodnější pro muže., Požadujeme:, střední odborné - vyučen (v oboru není podmínkou), možnost zaučení., Nabízíme - příspěvek na stravování, příspěvek na penz. připojištění, příspěvek na dopravu.... Pracoviště: A v s - kovo s.r.o. - pracoviště samoty /areál silva/, Samoty, č.p. 2124, 397 01 Písek 1. Informace: David Čipera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 75 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ SKUPINY B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝHRADNĚ PRO OZP !!, - zkrácený úvazek - 4 hod/den , - pracovní doba: 5 - 9 hod. nebo dle dohody, řidičské oprávnění skupiny B, Kontakt: Jiří Motl tel. 722 250 287. Pracoviště: Jiří motl - provozovna žižkova tř., Žižkova třída, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Motl, +420 722 250 287.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 80 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) VYKLÁDÁNÍ KAMIONŮ - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: DOHODA O PROVEDENÍ PRÁCE/DPP/ BRIGÁDA, - hledáme zájemce o dlouhodobou výpomoc /brigádu/ při vykládání kamionů či kontejnerů; fyzicky náročnější práce - vhodnější pro muže; pracovní doba pouze v pracovní dny; mzda 80,- Kč/hod.; bližší informace na tel. pan Kovařík 777 773 286. Pracoviště: Tommi cz s.r.o., Za Nádražím, č.p. 2569, 397 01 Písek 1. Informace: Ladislav Kovařík, +420 777 773 286.


Soutěž o nejlepšího učně v Milevsku.
3

OBRAZEM: Soutěž o nejlepšího učně má svého vítěze

Ilustrační foto

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Slavnosti růže: Diváci obdivovali drezúru fríských koní

Český Krumlov/OBRAZEM/ - S velkým zájmem diváků se setkala novinka v programu Slavností pětilisté růže. A sice drezúra fríských koní, která tentokráte vystřídala rytířský turnaj.

Na Písecku se již plánují podzimní aktivity na podporu rozvoje vzdělávání

Písecko - Úspěšně realizovaný projekt pro školy a další vzdělávací instituce Místní akční plán rozvoje vzdělávání (MAP) bude mít od září své pokračování.

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

Člověk musí mít z hory respekt, jinak zemře

Jižní Čechy – Říká se, že horolezectví není sport. Že je to styl života. Dobře to ví 31letý Jiří Janák z Hořic na Šumavě, který kouzlu horských hřebenů propadl při studiích na vysoké škole.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT