Keramika se stala jejím životním koníčkem a přípravy na výstavu i výzvou a motivací, aby předvedla ostatním, jak šikovné děti, ale i dospělé v kroužku má. „Děti jsou úžasné a umí vytvářet nádherné věci. Dospělí jsou na tom podobně, zapomenou tady na starosti a dokážou víc, než si původně sami mysleli. Navíc jsme tu báječná parta," říká Marcela Vejcharová.


Na Výstavu květin, která se koná jednou za dva roky, se vždycky začnou připravovat hned po jejím skončení. Kromě vystavených prací, které jsou vždy tématicky koncipované, mají také nějaké originály na prodej ve stánku ve výstavních prostorách. Na letošní rok přichystali překvapení pro příznivce pohádek. Inspiroval ji k tomu jeden nález.

Vedoucí keramického kroužku Marcelu Vejcharovou před dvěma lety potkalo překvapení v domečku po zahrádkářích, do kterého přestěhovali keramickou dílnu, v podobě drátěných figur pyšné princezny a prince jako zahradníka. „Možná je zahrádkáři používali také při výstavách a já jsem si řekla, že je oživím. Dělal je tehdy pan Brousil z Rakovic, už bohužel zemřel. Byl to moc šikovný kovář, v družstvu a chlapi mu tam s tím pomáhali," vysvětlila Marcela Vejcharová.

Dvojici doplnili keramickými prvky a v expozici kolem ní rozkvete keramická zámecká zahrada. „Mám z toho velkou radost. Doplnit drátěné figury keramickými komponenty mě napadlo ve spojení s kroužkem. Na výstavě budou také práce dětí, které jsme tvořili dva roky. Jen za poslední rok chodilo na kroužek 53 dětí," dodala Marcela Vejcharová. Nezapomněla pochválit účastnice kroužku pro dospělé. „Pomáhají mi o prázdninách, jak která může. Bez nich bych to dokončit a instalovat nestihla. Jsme tady skvělá parta, se kterou jde všechno líp," dodala Marcela Vejcharová. Práce kroužku budou k vidění na Výstavě květin v expozici v areálu Zámecké zahrady Čimelice od čtvrtka do neděle.