"Jsme rádi, že nám obec vychází vstříc a zapůjčuje nám na výstavy velkou zasedací místnost na obecním úřadě. Vždy se tady snažíme představit místní šikovné lidi, aby ostatní věděli, kdo tu s nimi žije a co všechno umí," uvedla předsedkyně místního ČČK Jitka Říhová.

Na letošní volby tvořily děti od 1. do 9. třídy, a to na téma Dětská přání - co by se nám líbilo v obci Záhoří, v obci, kde chodím do školy, hraju si a bavím se. Mohly si vybrat volnou formu zpracování a vytvořily modely, obrázky, ale i básničky. Něco děti vyráběly v družině a něco i společně ve třídách. Sešlo se tu 73 dětských prací.

Někdo maloval bazén, jiný udělal model hracích prvků, někdo si přál, záhonky u školy na výuku, lavičky pro babičky, oddělenou stezku pro pěší, aby se nemuselo chodit u frekventované silnice či aby zůstala stará lípa na návsi.

Návštěvníci mohli dát hlas tomu, co se jim nejvíce líbilo. První tři výherci dostanou dort a připraveny jsou i další odměny. Výstava zůstane na úřadě ještě v pondělí, aby se na ni mohly podívat i děti ze školy a porovnat si, co vytvořili jejich spolužáci.